niedziela, 6 maja 2012

WRÓŻBA NA ŻYWO, A WRÓŻENIE PRZEZ TELEFON I E-MAIL

Często spotykam się z pytaniem, czy wróżba przez telefon czy e-mail ma jakąś wartość i jak to jest możliwe, że się to da zrobić nie widząc osoby i nic o niej nie wiedząc.

Na pewno wróżba przez telefon różni się od wróżenia w czasie spotkania osobistego z wróżką, podobnie jak rozmowa telefoniczna z przyjacielem różni się od spotkania i rozmowy bezpośredniej. Łatwiej rozmawia się z osobą, którą ma się przed sobą, odbiera się jej emocje, uczucia, mowę ciała, natomiast w rozmowie telefonicznej można wyczuwać tylko wibracje w głosie. Mimo to, osoba wróżąca jest w stanie „widzieć” różne rzeczy na temat osoby z drugiej strony telefonu, gdyż nie opiera się na odczuciach, jakie daje wygląd danej osoby i to, co ona przekazuje niewerbalnie, tylko na przekazie kart czy innej metody dywinacyjnej. Więc z jednej strony wróżba na telefon może być nawet bardziej wiarygodna, pod warunkiem, że osoba wróżąca ma rzeczywiście wgląd w głębokie fazy świata duchowego.


I to jest rozwiązaniem zagadki, dlaczego można wróżyć przez telefon. Osoba, która wróży naprawdę, potrafi wejrzeć w inny świat. Nie każdy potrafi zrobić to bezpośrednio, najczęściej potrzebny jest do tego jakiegoś rodzaju przedmiot, na którym można się skupić, np. przysłowiowa szklana kula albo karty tarota, mandala kosmogramu, czy zestaw liczb w numerologii. W przypadku numerologii, astrologii czy tarota można również wróżyć wg znaczenia kart czy innych symboli, odpowiednich dla danej dziedziny, jest to jednak najbardziej powierzchowny sposób wróżenia. Osobie wrażliwej, o dużej intuicji, karty czy kosmogram mówią rzeczy, których osoba znająca znaczenia kart i symboli, wcale nie musi widzieć.

Osobiste spotkanie z wróżką daje jednak więcej możliwości. Przede wszystkim na ogół można poświęcić na wróżbę więcej czasu, rozmowa przebiega na większym luzie, w spokojniejszej atmosferze, bez napięcia, jakie stwarza rozmowa z osobą często zupełnie nieznajomą przez telefon. Jest czas na zadanie wszystkich pytań, które często w trakcie spotkania rodzą następne pytania. Widząc osobę wróżącą można mieć większe zaufanie, a fakt, że ta osoba jest kimś nie wirtualnym, lecz żywą osobą, mającą nazwisko, miejsce, w którym można ją odnaleźć, dodaje jej wiarygodności.

Natomiast mam mieszane uczucia, co do wróżb na e-mail. W zasadzie proces wróżenia przebiega tak samo, ale brak kontaktu w osobą, której się wróży, a także brak komunikacji i sygnałów zwrotnych jest peszący. Czasem słowa, których używam, są źle rozumiane, co w czasie rozmowy bezpośredniej można od razu wyjaśnić, natomiast przy braku odzewu przy wróżeniu przez Internet o wiele łatwiej o pomyłkę. Warto więc zadawać dodatkowe pytania po otrzymaniu wróżby, żeby wróżba była dokładniejsza.

1 komentarz: