środa, 3 września 2014

PEŁNIA KSIĘŻYCA

pełnia Księżyca
Pełnia Księżyca jest dość specyficznym czasem. Wiele osób nie może w czasie pełni spać, sporo osób jest mocno pobudzonych, wzrasta przestępczość itp. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że żyje pod dyktando Księżyca, nie mówiąc o planetach. A przecież każdy uznaje, że życie zależne jest od Słońca.
W astrologii również za najważniejszy uznaje się wpływ Słońca, potem dopiero Księżyca, a jeszcze później planet. Dlatego powszechnie mówi się, że urodziłem się w znaku Raka czy znaku Koziorożca, bo wtedy właśnie Słońce stało na niebie w tym znaku.
Jednak wpływ Księżyca jest również bardzo duży. Ogólnie można powiedzieć, że Słońce to połowa wpływu na charakter człowieka, a Księżyc jedna czwarta, pozostałych zaś planet wspólnie jedna czwarta. Oczywiście jest to uogólnienie, gdyż w każdym przypadku mogą te proporcje rozkładać się inaczej. Np. osoba mająca Słońce w znaku Wodnika a wszystkie pozostałe planety i Księżyc w znaku Koziorożca będzie funkcjonować w połowie jak Koziorożec, a szczególnie, gdy w tym znaku wypada również jej Ascendent.
Księżyc uosabia w horoskopie to co ukryte, podświadome, emocjonalne. Jest również symbolem kobiecości i w horoskopie kobiet odgrywa większą rolę niż w horoskopie mężczyzn. Położenie Księżyca w horoskopie mówi o tym, czego człowiek potrzebuje, aby czuć się bezpiecznym. Osoba z Księżycem w znaku Byka może czuć się bezpiecznie mając na własność dom, w którym mieszka, posiadając pełne konto w banku lub mając poczucie stabilności w związku osobistym. A osoba z Księżycem w znaku Bliźniąt czy Strzelca wręcz przeciwnie, bezpiecznie będzie się czuć, gdy wszystko się wokół niej zmienia, gdy może zdobywać wiedzę, rozmawiać, kontaktować się z ludźmi. Nie każdy będzie się czuł równie dobrze na bezludnej wyspie jak Robinson, który wydaje się mieć Księżyc w znaku Koziorożca.

A tak wyglądała ostatnia pełnia w obiektywie mojego przyjaciela:

pełnia Księżyca

pełnia Księżyca

pełnia Księżyca


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza